Hazırlık Atlama Özel Ders

Üniversite lisans programlarında eğitim görmeyi hak eden öğrenciler, İngilizce ağırlıklı yada tamamen İngilizce eğitim verilen lisans programlarına başlamadan önce seviye tespit sınavlarına tabi tutulur. İngilizce hazırlık atlama sınavı olarak da bilinen proficiency sınavından geçer not alan öğrenciler, doğrudan kazandıkları lisans programlarında eğitim görmeye hak kazanırlar. 1 senelik hazırlık eğitimini görmekten muaf olan öğrenciler, eğitim ve iş hayatına daha çabuk başlayabilirler. 

Hazırlık atlama sınavlarının içeriği her üniversitede farklılık göstermektedir. Eğitime hak kazanılan bölümün içeriği ya da verilen İngilizce eğitimin yüzdesi muafiyet sınavının kapsamını farklılaştırmaktadır. Kimi üniversiteler hazırlık atlama sınavlarında gramer, okuma ve yazma becerisini ölçerken, bazı üniversiteler bu modüllere ek olarak dinleme ve konuşma yetilerini de test etmektedirler. 

Sınavın içeriği farklı olduğu gibi, sınavdan başarılı olunması için alınması gereken puanlar da farklılık göstermektedir. Örneğin %30 İngilizce eğitim verilen bir lisans programına doğrudan başlamak için öğrencinin alması gereken puan 60 olabilirken; %100 İngilizce eğitim verilen bir programa başlayacak öğrenciden muaf olması için 80 puan alması beklenebilir. Tüm bu farklılıklar göz önünde bulundurulduğunda, hazırlık atlama sınavına girecek öğrencinin sınava çalışması için stratejik davranması gerekir. 

Öğrenci çalışmaya başlamadan önce, hangi üniversiteyi kazandıysa, o üniversitenin gerçekleştirdiği muafiyet sınavlarını incelemeli ve hatta seviyesini tespit etmek için bu sınavları çözmelidir. Elde ettiği sonuç başarılı olmasına yakın ya da hazırlık muafiyetini sağlayacak düzeydeyse, öğrenci kendi imkanlarıyla bu sınava hazırlanabilir. İngilizce testler çözerek, konuları tekrar ederek, İngilizce altyazılı; İngilizce filmler izleyerek kendini bu sınava hazırlayabilir. Ancak sınav denemesi sonunda öğrencinin elde ettiği sonuç başarılı olmasına yetmiyorsa, eğitimcilerin önerisi hazırlık atlama kurslarına başvurulması yönündedir. 

Hızlandırılmış kurslarla, öğrenci açıklarını kapatabilir ve sene kaybından kurtularak, lisans eğitimine doğrudan geçiş yapabilir. Hazırlık atlama kurs seçimi yaparken öğrencilerin dikkat etmesi gereken konu ise, tercih edecekleri kursların başarısı ve eğitmenlerinin deneyimidir. 

İbrahim Şahin İngilizce Kursu ile Hazırlık Atlama 

İbrahim Şahin İngilizce Kursu olarak hazırlık atlama sınavlarından önce öğrencilerin yaşadıkları stresi ve gerginliği biliyoruz. Kolay değil, hayatlarından bir senelik zamanın kaybolması ve hayata daha geç başlama ihtimali gerginlik yaratan bir durum. Bu sebeple öğrencilerin rahat edecekleri ortamlarda yüksek verim alabilecekleri derslerle farkımızı ortaya koyuyoruz. Hazırlık okumak İngilizce seviyesi çok düşük olanlar için bir şanstır, bunu kabul ediyoruz. 

Başarı İbrahim Şahin İngilizce Kursu ile oldukça kolay; deneyimli ve tecrübeli eğitmenler eşliğinde hazırlık atlama kurslarına katılarak siz de zamanınızı verimli geçirebilir; sene kaybı yaşamanın maddi manevi yükünden kurtulabilirsiniz. Hazırlık atlama kurslarımızda diğer tüm kurslarımızda olduğu gibi ilk önce öğrencilerin İngilizce bilgilerini ölçmek için seviye tespit sınavı uyguluyoruz. 

Sınav sonucunda alınan puan doğrultusunda öğrencilerimizi İngilizce yeterliliklerine göre 2-5 kişilik gruplara ayırıyoruz. Az kişilerden oluşan sınıflarımızda öğrenciler rahat bir ortamda ders görmenin ayrıcalığını yaşarlarken, takıldıkları konuları uzman eğitmenlerimize diledikleri gibi sorabiliyorlar. Eğitmenlerimizin önceliği tüm öğrencilerin işlenen tüm konuları tam anlamıyla öğrenmeleri; bu sebeple derslerde örnekler verilerek konuların içselleştirilmesi adına gerekli tüm öğretme metotları uygulanıyor. 

Öğrenciler dilerlerse istedikleri zaman dilimlerinde, kendilerini iyi hissedecekleri ve odaklanma problemi yaşamayacakları ortamlarda eğitmenlerden birebir hazırlık atlama özel dersi de alabilirler. İngilizce konuşma eksikliği olan kişilerin kazandıkları üniversitelerin uyguladıkları muafiyet sınavında konuşma ve dinleme modülleri yer alıyorsa; öğrenciler genellikle özel ders almayı tercih etmektedir. Bunun sebebi İngilizce dilindeki eksikliklerini kapatmak için nokta atışı eğitimlere ihtiyaç duymalarıdır. 

Öğrenci eğitmenle birebir dilediği konularda eğitim alabilir, isterse tüm dersi konuşma pratiği yaparak geçirebilir. Genellikle sınavların konuşma modüllerinde benzer sorular çıktığı için, bu konular üzerinde öğrenci kendini geliştirebilir. Konusunda uzman ve uzmanlığını belgelemiş eğitimcilerle yapılan birebir çalışmalar sonucu öğrenci kısa süre içinde sınava hazırlanabilir. 

Grup dersleri ya da özel derslerle, İbrahim Şahin İngilizce Kursu olarak amacımız tüm öğrencilerimizin başarısıdır. Biz en büyük referansın öğrencilerimizin başarısı olduğuna inanıyoruz ve tüm eğitim stratejilerimizi bu doğrultuda şekillendiriyoruz. Başarımıza güvenerek; öğrencilere deneme derslerine ücretsiz katılım imkanı sağlıyoruz. 

Eğitim hayatlarında kritik öneme sahip bu dönemde öğrenciler hazırlık atlama kursu seçimlerini yaparken kararsız kalabilirler ve sonradan pişman olma baskısıyla yanlış kararlar verebilirler. Ancak en iyi hazırlık atlama kursuna katılmayı hedefliyorlarsa, ilk dersimize ücretsiz katılarak soru işaretlerini ortadan kaldırabilirler. İngilizceyi dert olmaktan çıkaran İbrahim Şahin İngilizce Kursu ailesine sizler de davetlisiniz, tek yapmanız gereken bize ulaşmak.

Yukarı