IELTS Özel Ders

International English Language System yani Uluslararası İngilizce Dil Sınavı anlamına gelen IELTS dünya çapında en çok tercih edilen ve geçerliliği yaygın bir şekilde kabul edilen İngilizce seviye tespit sınavlarından biridir. 

Yurtdışında yaşamak isteyenlerin, eğitimlerine yurtiçinde veya yurtdışında İngilizce eğitim veren okullarda devam etmek isteyen kişilerin, İngilizce yeterliliklerini belgelemek için girdikleri IELTS sınavı, Genel ve Akademik IELTS olmak üzere iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Farklı bir ülkede yaşamak ve çalışmak için İngilizce seviyesinin belgelendirilmesi gerekiyorsa IELTS Genel sınavına; yurtdışında eğitim alınmak isteniyorsa IELTS Akademik sınavına girilmesi gerekmektedir. IELTS 2 yıl süre ile geçerliliğini korumaktadır ve süreç sonunda, tekrar IELT sınav sonucunun belgelenmesi talep edilen bir süreçle karşılaşılırsa sınava yeniden girilmesi gerekmektedir. 

IELTS sınavı konuşma, yazma, okuma ve dinleme olmak üzere dört farklı modülden oluşur; sınav puanlaması 1-9 arasında olmaktadır. Alınması gereken puan; sınava neden girildiğine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Örneğin akademik IELTS sınavında bazı kurumlar 5,5 puanı taban olarak belirlemişken, bazıları ise 7 puandan aşağısını kabul etmemektedir. IELTS sınavında konuşma modülü ayrı değerlendirilir. Kişinin kendini ifade etmesi, verilen bir konu üzerinde konuşma yapması ve yurtdışında yaşadığı takdirde iletişim kurabilecek düzeyde İngilizce bilgisinin olup olmadığı test edilir.   

IELTS Sınavına girecek olan kişinin bu sınav öncesinde sıkı bir hazırlık dönemi geçirmesi gerekmektedir. Kapsamlı ve uluslararası geçerliliği olan bu sınavda alınacak puanlar kişinin eğitim ve iş hayatında daha çabuk ilerlemesine yardımcı olmaktadır. Son dönemde IELTS yurtiçinde çalışmak isteyen kişilerin de karşısına bir kriter olarak çıkmaya başlamış ve bu sebeple önemi gittikçe artar hale gelmiştir. 

IELTS sınavına hazırlanan kişi her modül üzerinde dikkatini odaklamalı, kendini test etmeli ve eksikleri doğrultusunda hareket planı belirlemelidir. Sınavın önemi ve kapsamı göz önünde bulundurulduğunda, eksikleri fazla olan kişilerin İngilizce kursuna gitmesi veya IELTS özel dersi alması önerilmektedir. IELTS hazırlık kursu seçimi yaparken kişilerin özenli davranması ve tercihlerini araştırarak yapması başarısı için altın değerindedir. 

İbrahim Şahin İngilizce Kursu Farkı ile IELTS Kursu

IELTS sınav sisteminin gereksinimlerini bilerek, İbrahim Şahin İngilizce Kursu olarak uzman ve deneyimli kadromuzla en iyi IELTS kursu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Az kişilik sınıflar, öğretme tekniklerine hakim akademik kadro ve öğrenci odaklı hizmet anlayışımızla başarının garanti olacağını biliyoruz. 

Öğrenciler IELTS kursları başlamadan önce seviye tespitleri için sınava girerek eksikliklerini belirleyebiliyorlar. 2- 5 kişiden oluşan özel sınıflarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayan öğrenciler, eğitmenlerden aldıkları verimi arttırabiliyorlar. İbrahim Şahin İngilizce Kursu olarak biz eğitimde fırsat eşitliğine inanıyoruz, bu sebeple kalabalık sınıflarda eğitim verilmesini, öğrencilerin eksikliklerini gidermeleri önünde büyük bir engel olarak görüyoruz. Farklı İngilizce seviyelerinde olan kişilerin maruz kaldıkları tek tip eğitimin ve kalıplaşmış müfredatın bizim kurumuzda yeri yok. 

Öğrenci odaklı eğitim derken tam olarak vurgulamak istediğimiz de budur. Herkesin İngilizce seviyesi bir olamaz; kimi konuşamaz, kimi gramer konularını bilmez kiminin kelimelerle arası iyi değildir. Bize düşen ortak eksiklikleri olan kişileri doğru sınıflandırarak, derslerden alınan verimi yükseltmektir. Dikkatle belirlenen gruplar, konusunda ve IELTS sınav sisteminde uzman eğitmenler tarafından sınava hazırlanır. Hem pratik yapma imkanı hem de soruları olduğu anda sorabilme ayrıcalığı ile sınava hazırlık aşamasını başarıyla geçirebilirler. 

Grup derslerine katılmak istemeyen, dikkati az kişiyle dahi dağılabilen ya da eğitici ilgisinin sadece üzerinde olmasını isteyen kişiler için IELTS özel ders seçeneklerimiz de bulunmaktadır. Öğrencinin İngilizce seviyesine göre, eğitmen ve öğrencinin ortak fikirlerinden yola çıkarak hazırlanan ders programlarıyla hazırlık süreci başlar. IELTS sınav modüllerine göre verilen eğitim sonucunda öğrenci kısa sürede, İngilizce seviyesindeki ilerlemeyi fark edebilir. 

Öğrenci ve eğitmen arasında bağlantı kurulduktan sonra dersler daha eğlenceli, daha öğretici ve daha verimli hale gelir, çekingenlik ortadan kalkar. Özel dersin tercih edilmesinin en büyük sebebi de çekingenlik ve yol açtığı motivasyonsuzluk durumunun engellenmesidir. Öğrenci özel eğitmenle birlikte çekinmeden dilediği gibi İngilizce konuşma pratiği yapabilir, sınav esnasında kendisine sorulacak belli sorular olduğu için, bu sorular üzerinde de kendini geliştirebilir. 

İbrahim Şahin İngilizce Kursu olarak öğrencinin Genel mi Akademik IELTS sınavına mı gireceği bizim için önemlidir. Çünkü bizim önceliğimiz öğrencilerimizin ihtiyaçlarına etkin çözümler sunabilmektir. Uzmanlığını belgelemiş ve öğretme metotları üzerinde tecrübeli eğitmenlerimizle en iyi IELTS kursu olma özelliğimizi sürdürmek için elimizden geleni yapıyor ve kendimize güveniyoruz. 

Kendimize olan güvenimizi de öğrencilere ücretsiz ders imkanıyla kanıtlıyoruz. IELTS kursuna gelmeyi düşünen öğrenciler, ilk ders ücretsiz gelip derslere katılabilirler. Sizin inancınız ve bizim deneyimimiz sınavları engel olmaktan çıkarmak için yeterli olacaktır. Bizim başarısızlığa tahammülümüz yok; siz de aynı fikirdeyseniz sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Yukarı