Hazırlık Atlama Sınavı Nedir ve Nasıl Hazırlanmalısınız?

Hazırlık Atlama Sınavı Nedir?

Hazırlık Atlama Sınavı, üniversitelerin lisans ya da ön lisans programlarına yerleşmiş olan öğrencilerine uyguladıkları, yabancı dil seviyesini belirledikleri ve başarılı oldukları takdirde 1 yıllık hazırlık sınıfını okumadan, direkt olarak 1. Sınıftan öğrenim görmeye başlamalarına izin verdikleri sınavdır. Yani çok fazla adı geçen bir sınav olmasa da belki de girilecek olan en önemli sınav olduğu söylenebilir. Çünkü sınav sonucunda öğrenim hayatına ve daha sonraki hayata bir sene daha erken başlama imkânına kavuşulabilmektedir.

Hazırlık atlama sınavı merkezi sistemle uygulanan bir sınav değildir. Her üniversitenin kendi hazırlık atlama sınavı yapma hakkı bulunmaktadır. Dolayısıyla hazırlık atlama sınav tarihleri de üniversiteye göre değişiklik gösterebilir. Yabancı dilde eğitim veren üniversitelerin çoğunda güz dönemi başında yani Eylül-Ekim aylarında ve bazı üniversitelerde buna ilave olarak bahar dönemi başında açılan bir sınavdır. Öğrenciler kendilerine bir yıl kazandırabilecek olan bu sınava dikkatli bir şekilde hazırlanmalı ve sınav sonucunda gerekli olan puana ulaşabilmelidir.

Hazırlık Atlama Sınavına Nasıl Hazırlanmalısınız?

Hazırlık atlama sınavına hazırlanma söz konusu olduğunda ise farklı çalışma sistemlerinden söz edilebilir. Bu sınava kendi kendinize hazırlanmak isteyebilirsiniz. Ama sınavın önemi ve geçmeniz durumunda sağlayacağı kazancın büyüklüğü düşünüldüğünde, konu üzerinde uzmanlaşmış olan kişilerden yardım almak daha mantıklı bir seçenek olarak görünüyor.

Hazırlık atlama sınavına hazırlanmanız için sunulan kurslardan ya da özel derslerden faydalanma seçeneklerinden birini deneyebilirsiniz. Hazırlık atlama kursu İstanbul ve çevresinde yaşayan kişiler için daha kolay ulaşılabilen bir seçenek olacaktır. Bölgede yabancı dilde eğitim veren çok sayıda üniversite bulunması ve nüfusun yüksek olması, sadece bu konu üzerine eğitim veren programların açılmasını kolaylaştırmaktadır.

Hazırlık Atlama Sınavı İçin Özel Ders Neden Gereklidir?

İbrahim Şahin İngilizce Kursumuzu ziyaret ederek hazırlık atlama sınavı hakkında çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, uygun fiyatlı özel ders programımıza katılarak kısa zamanda hazırlık atlama sınavında oldukça iyi derecede sonuç alabilirsiniz.

Hazırlık atlama kursları İstanbul ve civarında yaşayan öğrencilerin dil becerilerini geliştirmelerini sağlamanın yanı sıra, sınav tekniği hakkında da bilgi verecek ve sınav ortamında daha rahat daha başarılı olmalarını sağlayacaktır. Yani kurslara kayıt yaptırarak, size bir sene kazandıracak olan hazırlık atlama sınavını geçme yolunda çok önemli bir adım atmış olacaksınız.

Eğer sınavı geçme konusunda kendinize güvenemiyorsanız, daha etkili bir eğitime ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, hazırlık sürecinde zaman planlaması konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, hazırlık atlama sınavı özel ders seçeneğimizden yararlanabilirsiniz. Böylece hem çalışma programınızı daha esnek bir şekilde yapma şansınız olabilir hem de bire bir eğitim veren öğretmeniniz ile daha verimli bir çalışma dönemi geçirmeniz mümkün olur. Bu konuda sizlere en uygun saatlerde hazırlık atlama sınavı için özel ders verebiliriz.

Yukarı