İngilizce Özel Ders Avantajları Nelerdir?

İngilizce Özel Ders Avantajları

İngilizce özel ders almanın en önemli avantajı olarak odaklanma sorununu ortadan kaldırmasıdır diyebiliriz. Grup eğitimlerinde, öğrencinin dikkati kolay bir şekilde kaybolabiliyor ve tekrar derse odaklanmak önemli bir sorun olabiliyor. Oysa İngilizce özel ders alınması durumunda, eğitmen öğrencisinin dikkatinin dağıldığını, odaklanamadığını fark ettiği anda müdahale edebiliyor ve sorun ortadan kalkıyor. Dolayısıyla ders saatleri çok daha verimli ve etkili oluyor.

İngilizce öğrenme çabası içinde bulunan kişiler, grup eğitimlerinde ihtiyaçları olan bilgilere ya da pratiğe kavuşma olanağı bulamayabilirler. Çünkü grup olarak yapılan eğitimlerde takip edilen belirli bir müfredat vardır. Dolayısıyla öğrencinin gelişimi ya da bulunduğu seviye önemli olmadan ders akışı devam eder. Oysa özel İngilizce özel ders alınması durumunda eğitmen öğrencinin ihtiyaçlarını, eksiklerini ve seviyesini daha iyi belirler. Dolayısıyla ona uygun bir müfredatı sürdürmeyi tercih ederek verdiği eğitimin ve öğrencinin aldığı eğitimin kalitesini yükseltir.

İngilizce özel ders verenler ya kendi evlerinde ya da öğrencinin evine giderek dersleri yaparlar. Dolayısıyla öğrenciye uygun bir zaman ve mekânda, öğrencinin kendi isteği ile katıldığı bir ders ortamı yaratılmış olur. Bu da öğrenciye dersi hazmedebilmek, özümseyebilmek için daha uygun bir ortam yaratmış olur. Tabi grup eğitimlerinde, sınıf ortamlarında yaşayabilecekleri çekingenlik ya da dersi sevmemek, derse katılamamak gibi birçok sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Dolayısıyla öğrencinin aldığı derse, örneğimizde olduğu gibi İngilizce konusuna daha iyi odaklanabilmesi, konuyu sevmesi sağlanmış olur. Bu da başarıya ulaşılmasını kolaylaştıracaktır.

İngilizce özel ders sağladığı özgür konuşma avantajı sayesinde de İngilizce öğrenmeyi kolaylaştıracaktır. Lisan öğrenme aşamasında bulunan kişilerin yaşadıkları en önemli zorluklardan bir tanesi, pratik yapma şansı bulamamaktır. 20 kişilik bir sınıfta, 40 dakikalık bir dersin yarısında eğitmen konuşursa, kalan 20 dakika öğrenci başına en fazla 1 dakikalık konuşma süresi kalması anlamına gelir. Oysa İngilizce özel ders aynı süre ile yapılsa bile, öğrencinin konuşmak için bulacağı fırsat çok daha fazla olacaktır. Özellikle dil dersleri, İngilizce eğitimi söz konusu olduğunda konuşma pratiğinin önemi yadsınamaz. Dolayısıyla özel İngilizce dersi alarak İngilizceyi öğrenmek, çok daha kolay bir durumuna gelecektir.

İngilizce Özel Ders Kimden Alınmalı?

İngilizce özel ders verecek olan kişinin, bu görevin altından kalkacak donanıma sahip olduğundan emin olmak gerekecektir. Eğer akademik hedeflerle İngilizce öğrenmek istiyorsanız, gerekli eğitimleri almış olan ve yeterliliğini kanıtlayan belgelere sahip olan İngilizce öğretmenlerinden İngilizce özel ders almak uygun olacaktır. İngilizce özel ders, İstanbul gibi büyük illerde yaşayan kişiler için faydalanmakta zorlanmayacakları bir imkân olarak gösterilebilir.

İbrahim Şahin İngilizce Kursumuz, İstanbul’da öğrencilerine istedikleri gün ve saatlerde İngilizce özel ders vererek oldukça başarı sağlamıştır. Arzu ederseniz kursumuza gelerek İngilizce özel ders programlarımızın fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir, hatta deneme amaçlı ücretsiz İngilizce özel ders alarak daha kolay karar vermenizi sağlayabilirsiniz. 

Yukarı