LYS 5 Özel Ders

LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı) yabancı dil alanında üniversite eğitimini sürdürmek isteyen kişilerin yabancı dil seviyesini ölçen, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen bir sınavdır. 

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) başarı kazanmış ve TC vatandaşı olan; Türkiye, KKTC, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan ve Gürcistan’daki üniversitelerin mütercim tercümanlık, yabancı dil ve edebiyat, bu bölümlerin öğretmenlikleri programlarına yerleşmek isteyen öğrenciler LYS-5 sınavından geçer not almak zorundadırlar. 

LYS 5 sınavı toplam 80 sorudan oluşur ve 120 dakikalık bir zaman diliminde tamamlanır. Kelime bilgisi ve dil bilgisi, çeviri, okuduğunu anlama modüllerinden oluşan sınav haziran ayı içerisinde gerçekleştirilir. 

LYS 5 sınavına hazırlanmak için öğrencilerin sıkı bir çalışma temposuna girmeleri gerekir. Hedef odaklı çalışma programlarıyla istenen sonucun elde edilmesi mümkündür. Bunun için kişinin İngilizce seviyesini objektif kriterlere dayanarak tespit etmesi çok önemlidir. Eksiklikleri neler, hangi konular üzerinde durulması gerekiyor vb. tüm soruların cevapları net bir şekilde ortaya konmalıdır. 

Kişi yaptığı seviye tespit sınavları sonucunda başarı elde ediyorsa, LYS 5 sınavına kendi imkanlarıyla ders çalışarak hazırlanabilir. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte, İngilizce çalışılabilecek kaynak sayılarında çok ciddi artışlar meydana gelmiştir. Bu noktada önemli olan öğrencinin çalışma disiplininden uzaklaşmadan, sınav tekniklerini öğrenerek düzenli olarak kendini geliştirmesi ve eksiklerini kapatmasıdır.

Kendi imkanlarıyla çalışma alternatifi maalesef İngilizce seviyesi yeterli olmayan kişiler için uygun değildir. Bu kişilerin İngilizce kursuna katılması veya özel LYS 5 dersi almaları önerilmektedir. Konusunda deneyimli ve LYS 5 sınav sisteminin gereksinimlerine hakim olan eğitmenlerin rehberliğinde sınava hazırlanmak başarı oranlarını yükseltme noktasında oldukça etkili olacaktır. 

İbrahim Şahin İngilizce Kursu ile LYS Özel Dersleri

LYS 5 sınavı eğitim hayatınıza yön veren en önemli sınavlardan biridir. İbrahim Şahin İngilizce Kursu olarak LYS 5 dersleri ile sizin için bu süreci kolaylaştırmak en büyük amacımızdır. Konusunda uzman ve LYS 5 sınav sistemini bilen akademik kadromuzla sınava hazırlık sürecinde en büyük destekçileriniz olmayı sürdürüyoruz. 

Kurumumuzca düzenlenen LYS 5 hazırlık kursu, 2-5 kişilik gruplarda eğitim görme ayrıcalığını öğrencilere sunmaktadır. İngilizce seviyesi tespit edildikten sonra öğrenciler eş seviyeye sahip olan öğrencilerle aynı kurs gruplarına dâhil edilir. 

Sınıflandırmaya ve az kişilik gruplara önem vermemizin sebebi öğrencilerin arasındaki seviye farklılıklarından kaynaklanacak motivasyonsuzluğu ve kalabalık ortamlarda oluşan odaklanma problemlerini en aza indirmek ve böylece öğrencilerin derslerden aldığı verimi maksimum seviyeye çıkarmaktadır. Ders sürelerimiz odaklanma süreleri dikkate alınarak 45 dakika olarak belirlenmiş olsa da; dersin gidişatı, eğitmenlerin ve öğrencilerin talepleri doğrultusunda esneklikler yapılabilmektedir. 

LYS 5 hazırlık kurslarımızda her öğrenciye eşit ilgi gösterilmesi ve kişilerin dersten uzaklaşmamaları adına gerekli şartların sağlanması temel prensiplerimizdendir. Konusunda uzman ve uzmanlığını belgelemiş eğitim kadromuz sizden gelen talepleri önemser; gerektiği takdirde uygulanan müfredat dahi esnetilebilir. 

Grup derslerinde az kişi olsa da bazen öğrenciler birebir ders ihtiyacı duyabilirler. Toplum içinde rahat soru soramama, çekingenlik, grup ders zamanlarında müsait olunamaması gibi faktörleri düşünerek LYS 5 özel ders de tarafımızca verilmektedir. Grup derslerinden daha esnek bir eğitim programının uygulandığı özel derslerde, doğrudan öğrencinin eksikliklerini kapatılması adına gerekli aksiyonlar alınır. Kelime bilgisi mi, gramer konuları mı desteklenmeli, öğrenci ve özel eğitmen beraber oturarak ortak karar verirler. 

Özel dersler öğrencinin uygun olduğu ve veriminin en yüksek olduğu zamanlara göre programlanabilir. Öğrencinin rahat olduğu ortamda yapılan LYS 5 özel dersleri hem zaman kaybının hem de dikkatin dağılmasının önüne geçmektedir. Öğrenci çekinmeden aklına takılan soruları netleştirene kadar sorarak öğrenme sürecinin verimli bir şekilde tamamlayabilir. 

İbrahim Şahin İngilizce Kursu olarak LYS 5 sınavı hazırlık kurslarımıza ve deneyimli akademik kadromuza güvenimizi sizlere 2 ders bedava katılım imkanı sağlayarak gösteriyoruz. Kurs seçimi yapamıyorsanız ve karar veremiyorsanız en iyi LYS 5 kursunu deneyerek öğrenebilirsiniz.  Bize başvurun, ücretsiz ders imkanlarından yararlanın ve ailemizin bir parçası olarak başarınızın en büyük önceliğimiz olduğunu deneyimleyin. Bu süreçte akademik kadromuzun başarınız için elinden geleni yapacağından emin olabilirsiniz; siz de düzenli çalışarak ve dersler sonrası tekrar yaparak en önemlisi de amacınızdan sapmayarak LYS 5 sınavında başarılı olabilirsiniz.  

Yukarı